Blog

Merhaba, bugün sizlere İş Kıbrıs’ta 1 Kasım tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak olan ücretli münhal paketlerimizden ve bu münhal paketlerimizi nasıl satın alabilceğinizden bahsedeceğim. 1 Kasım tarihinden sonra İş Kıbrıs’ta münhal oluşturabilmek için 3 farklı münhal paketlerimizden en az bir tanesini online olarak satın almanız gerekecek. Satın alma işlemini 2 farklı yoldan yapabilirsiniz. Bunun birinci yolu, işveren portalımıza giriş yaptıktan sonra açılan ana sayfanın hemen orta alt bölümünde bulunan “Ayarlar” tuşuna basarak, buradan da üst taraftaki başlıklardan en sağdaki “Paketler” başlığına tıklayarak paket satın alma işlemi için gereken sayfaya ulaşmak, bir diğer yolu ise yine işveren ana sayfamızdaki en solda bulunan “Münhaller” tuşuna basarak, bu sayfanın en üst bölümünde bulunan ve paket içeriğine bağlı olarak münhal oluşturabileceğiniz sayıyı gösteren bölümün hemen alt kısmında bulunan “Yeni Paket Ekle” tuşuna basarak münhal paketi satın alabilmeniz için gereken sayfanın açılmasını sağlamak. Biz “Ayarlar” tuşuna basarak ilerleyelim. Gördüğünüz gibi, ayarlar menüsüne girdikten sonra önümüze açılan ekranın sağ üst kısmında “Paketler” başlığı bulunuyor. Paketler başlığına tıklayarak, münhal paketi satın alabilmemiz için gereken sayfanın açılmasını sağlıyoruz. Önümüze açılan paket satın alma ekranında, sizin de görebileceğiniz gibi 3 farklı münhal paketi mevcut. Bu paketlerin fiyat ve içeriklerini, hemen paketlerin alt kısımlarında görebilirsiniz.

Başlangıç 77 TL

 • İş İlanı Sayısı (Yayın Süresi: 30 gün): 1
 • 1 Yönetici Kullanıcı oluşturabilme
 • 6 Ay Üyelik Süresi
 • Aday Yönetim Sistemi
 • CV İndirebilme/Yazdırabilme
 • Aday ile Mesajlaşma

Standart 277 TL

 • İş İlanı Sayısı (Yayın Süresi 45 gün): 5
 • 5 Yönetici Kullanıcısı Oluşturabilme
 • 6 Ay Üyelik Süresi
 • Aday Yönetim Sistemi
 • CV İndirebilme/Yazdırabilme
 • Aday ile Mesajlaşma
 • Münhallerin Sosyal Medya Paylaşımı

Premium 777 TL

 • İş İlanı Sayısı (Yayın Süresi 60 gün): 20
 • 50 Yönetici Kullanıcısı Oluşturabilme
 • 1 Yıl Üyelik Süresi
 • Aday Yönetim Sistemi
 • CV İndirebilme/Yazdırabilme
 • Aday ile Mesajlaşma
 • Münhallerin Sosyal Medya Paylaşımı
 • Adayları Excel'e Aktarabilme

Sizlere kısaca yukarıdaki paket içeriklerinden bahsetmek istiyorum. Paket içerikleri ve aralarındaki farkları şu şekilde sıralayabiliriz. Başlangıç paketimiz ile yayınlayabileceğiniz iş ilanı sayısı 1’dir. Bu ilan 30 gün boyunca yayında kalacaktır. Yine bu paketimizde tek bir yönetici kullanıcısı oluşturma hakkınız bulunuyor. Yani münhal oluşturabilmek ve başvuruları değerlendirebilmek için tek bir yönetici kullanıcı oluşturabilirsiniz. Üyelik süresi 6 ay olarak belirlenmiştir. Bunun anlamı, 1 ay yayında kalacak olan münhalinize, 6 ay boyunca işveren portalından girişi yapabilir ve münhal veya münhallerinize yapılmış olan başvuruları geriye dönük de olsa değerlendirebilirsiniz demektir. Bir sonraki madde olan “Aday Yönetim Sistemi” maddesi ise işveren portalımızın aday yönetimi aşamasında kullanılan, derecelendirme ve değerlendirme özelliklerinin kullanıma açık olduğunu belirten maddedir. Sonraki maddede belirtildiği gibi CV indirebilme ve yazdırabilme özelliklerinin de bu paket içerisinde mevcut olduğunu görebiliyoruz. Son olarak da, aday yönetimi açısından büyük öneme sahip olan “Adaylarla Mesajlaşma” özelliğimizin de başlangıç paketimiz içerisinde mevcut olduğunu görüyorsunuz. Standart Paketimizin Başlangıç Paketimizden farkı ise, münhal sayısının 5 adet ve yönetici kullanıcı sayısının da 5 olmasının yanı sıra, başlangıç paket içeriklerine ek olarak, oluşturulan münhallerin yayında kalma süresinin 45 gün ve bunun yanında İş Kıbrıs sosyal medya hesaplarından da paylaşılacak olmasıdır. Premium Paketimiz ise en üst ve en özellikli paketimiz olup Standart Paket içeriklerine ek olarak münhal sayısının 20, yönetici kullanıcı sayısının 50, münhallerin yayında kalma süresinin 60 gün ve üyelik süresinin ise 12 ay olmasıdır. Ek olarak başvuru yapmış olan adayların Excel dosyası halinde dışa aktarılabilme özelliğinin de bu paket içeriğine dahil olduğunu görüyoruz.
Sizin için uygun paketin hangisi olduğuna karar verdiyseniz, şimdi bu paketi satın alalım. Paket başlıklarının altında bulunan “Paket Satın Al” tuşuna basarak, bir sonraki ekran olan ödeme ekranının açılmasını sağlayınız. Açılan ödeme ekranında en üstte satın almak için seçmiş olduğunuz münhal paketinin adı görüyorsunuz. Hemen altında ise firmanızın bilgilerinin fatura detaylarına otomatik olarak doldurulmuş olduğunu göreceksiniz. Buradan eklemek veya değiştirmek istediğiniz herhangi bir bilgi var ise değişebilirsiniz. Firma bilgilerinizin sağ tarafında ise, satın almak üzere seçmiş olduğunuz münhal paketinin fiyat detaylarını görebilirsiniz. En alt tarafta ise, kredi kartı ile ödeme yapabilmeniz için gereken bilgiler bulunuyor. Ödeme bilgileri bölümünde gerekli yerleri dolduralım. Kredi Kart sahibinin adı, kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV kodunu da girdikten sonra “Güvenli Öde” tuşuna basarak, bankanızın size kısa mesaj olarak göndereceği 3D güvenlik kodunu girebileceğiniz ekranın açılmasını sağlayalım. Bankanız tarafından size gönderilen kısa mesajdaki güvenlik kodunu da girdikten sonra, ödeme işleminiz tamamlanmış ve münhal paketiniz de hesabınıza eklenmiş olacaktır. Ödeme işlemi sonrasında sayfa sizi otomatik olarak mevcut aboneliklerinizin bulunduğu Abonelikler sayfasına yönlendirecektir. Burdan satın almış olduğunuz münhal paketinin bitiş tarihini, adını ve fatura detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Şimdi artık sol taraftaki menülerden münhaller ekranına giderek münhal oluşturabiliriz. Münhaller bölümünde az önce satın almış olduğunuz paket içeriğinde bulunan ve hesabınıza eklenmiş olan oluşturabileceğiniz münhal sayısını en üst tarafta görebilirsiniz. İşte münhal oluşturabilmek için paket satın almak bu kadar kolay ve çabuk. Sadece birkaç dakika içerisinde dilediğiniz münhal paket veya paketlerinden satın alarak münhal oluşturmaya başlayabilirsiniz.

İyi günler, iyi çalışmalar dileriz.


Yazan: Ali Tuzunkan

31 October 2021, Sunday