Blog

İş Kıbrıs günden güne büyüyen içeriğiyle, işçi ve işveren arasında bir köprü olma vizyonuyla kendini geliştirmeye devam ediyor. Bugünkü yazımda sizlere, Kıbrıs’ın iş arama platformu iskibris.com’un en yeni özelliklerinden biri olan “E-mail üzerinden aday değerlendirme” özelliğini nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğim. İlk bakışta bile ne olduğu açıkça belli olan bu özellik, münhale yapılan bir başvuru sonrasında işverene gönderilen e-mailden başvuruda bulunan kişiyi değerlendirebilmenize imkan tanıyor. Üstelik bunu, Görsel-1’de olduğu gibi e-mailinizden ayrılmadan direk olarak tek bir tıkla yapabiliyorsunuz.

email-gorsel1.jpg Görsel-1: Başvuru bilgisi gelen e-maildeki aday değerlendirme tuşları.

Daha önceleri bu şekilde bir değerlendirme yapabilmek için mailinizden çıkıp, Görsel-2’deki gibi https://hiring.iskibris.com adresinden işveren portalına giriş yaparak adayı değerlendirebiliyordunuz.

email-gorsel2.jpg Görsel-2: İşveren tarafındaki başvuru yapan adayın değerlendirme tuşları.

Artık bu işlemi yeni özellik sayesinde çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Yukarıda Görsel-1’de olduğu gibi, gelen e-maildeki başvuru bilgilerinin yanında, adayın geçmiş iş deneyimi özeti ve hemen altında da bu yeni özelliğin sağladığı mevcut başvuruyu anında değerlendirebilme imkanı bulunuyor.

Adayın başvurusunu inceleyebileceğiniz gibi münhale yapılan tüm başvuruları da görüntüleyebileceğiniz birer tuş mevcut. Buradan başvuru yapan aday için hemen bir değerlendirme yapabilirsiniz. Burada yapacağınız değerlendirme sonucunda adayın işveren portalındaki derecesi yapacağınız seçim neticesinde işaretlenecek ve işveren portalına giriş yaptığınızda adaylar bölümünde bu dereceyi görüntüleye bileceksiniz.

Her ne kadar bu yeni özelliğin adı “E-mail üzerinden aday değerlendirme” olsa da, siz “Zaman tasarrufu” ya da “Zamanı efektif veya etkili kullanma”, “Nitelikli personel adayını gözden kaçırmama” da diyebilirsiniz. Karar size kalmış. Umarım siz işverenlerimiz için faydalı bilgiler verebilmişimdir. Diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler dilerim.


Yazan:

18 March 2021, Thursday