Blog

GÖNÜLLÜ İŞ OLUŞTURMA

Bugünkü yazımız, içinden geçmekte olduğumuz pandemi süreci dolayısıyla daha da bir anlamlı. Hepimiz tüm dünya ile aynı anda malum Covid-19 pandemi sürecini yaşamaktayız. Gerek maddi gerekse manevi açıdan hepimizi bir şekilde etkilemiş ve etkilemeye devam eden bu zorlu süreçte, kimileri vardır ki düştükleri yerden kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyorlar. İşte bu eli uzatacak olan hayır kurumlarımızı veya derneklerimizi yakından ilgilendiren bir yazı bugünkü yazımız.

iskibris.com olarak, gönüllülük esasına dayalı hizmet alımı yapan kuruluşlarımızı da unutmadık ve onların, yukarıda bahsettiğimiz yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmek adına, nasıl gönüllülük gerektiren bir iş oluşturabileceklerinden bahsettik. Buyurun birlikte bakalım.

İşveren olarak hiring.iskibris.com sayfasından, size gönderilmiş olan kayıtlı email ve şifrenizi girerek Oturum Aç’a basınız. (Bkz. Görsel-1)

gönüllü-görsel1.jpg

                                               Görsel - 1

Gönüllü iş oluşturabilmeniz için öncelikle iş oluşturma sayfasına gitmeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken, açılan ana sayfamızdaki en sağda bulunan “Münhaller” tuşuna basıp sonrasında açılan sayfadan da sağ orta bölümde yer alan “İş Oluştur” tuşuna basmak. (Bkz. Görsel - 2 ve Görsel - 3)

gonullu-gorsel2.jpg

                                               Görsel - 2

gonullu-gorsel3.jpg

                                               Görsel - 3

İş oluşturma sayfasında en üst bölümde iki seçeneğiniz mevcut. Yeni iş oluşturabileceğiniz gibi, daha önceden oluşturmuş olduğunuz bir işi de çoğaltabilirsiniz. “Yeni İş Oluştur” seçeneğiyle devam edelim. İş Bilgisi bölümünde yer alan başlıklardan bizi ilgilendiren başlığımız, “İstihdam Tipi” başlığı. İstihdam tipi seçeneği içerisine baktığımızda “Gönüllü” seçeneğini görüyoruz. (Bkz. Görsel - 4)

gonullu-gorsel4.jpg

                                               Görsel - 4

İşte normal bir iş değil de Gönüllü bir iş oluşturmanın tek farkı, bu istihdam tipini Gönüllü olarak seçmek. Geriye kalan tüm münhal bilgileri normal bir iş gibi doldurup kaydederseniz, gönüllü bir iş yaratmış oluyorsunuz. İşte bu kadar basit bir şekilde gönüllülük gerektiren bir iş oluşturabilir ve ihtiyaç sahiplerine uzanan yardım ellerinden biri de siz olabilirsiniz. Ne zaman, ne şekilde yardıma ihtiyaç duyabileceğimizin hiçbir garantisi olmadığı şu günlerde, ihtiyacı olana yardımcı olmak en büyük erdemlerden biridir.


Yazan:

17 March 2021, Wednesday